Visszérkezelő sebész. Az injekciós visszérkezelés mellékhatásai

Visszér specialista, visszér sebész - Dr. Kiss Attila » Modern visszérkezelési eljárások az érsebészetben Miért javasolt a modern visszérműtét, endovénás beavatkozás?
A hagyományos visszérműtétek során néhány műtéti metszésből felkeressük a fő vénatörzseket vena saphena magna és parvamajd a lekötések között átvágjuk.
A lágyékhajlatban vagy a térdhajlatban, ahol az ér a mélyvénába ömlik, lekötjük az oldalágakat is crossectomiamajd az érbe vezetett szondával a vénát eltávolítjuk, kihúzzuk a helyéről. Ilyenkor viszonylag komoly szöveti sérülést okozunk és az visszérkezelő sebész is elszakadnak, ez a magyarázata a jelentős műtét utáni fájdalomnak és bevérzéseknek.
Visszérkezelés, altatás nélkül? Ma már lehetséges!
Nem előnyös a lágyékhajlatban ejtett seb sem az elfertőződés veszélye és a tisztálkodás akadályozottsága miatt. Ha a beömlés körüli oldalágakat nem kötjük le, ez nem jár visszérkezelő sebész kiújulási aránnyal, ezt több vizsgálat is igazolta, sőt ha modern műtét visszérkezelő sebész lézeres, rádiófrekvenciás történik a crossectomia, valószínűbb az értörzsek újra kialakulása neovaszkularizáció.
Több mint egy évtizede visszérkezelő sebész már a metszések nélküli, éren belüli endovénásminimálisan invazív műtéti eljárásokat. A nemzetközi utánvizsgálatok alapján a műtéti eredményesség, a kiújulási arány megegyezik a hagyományos visszérműtétek késői eredményeivel, a műtéti megterhelés azonban lényegesen kisebb, a szövődmények előfordulása minimálisra csökkenthető és az életminőség javulása egyértelműen gyorsabb, mint a hagyományos műtét esetén.
Azokban az országokban, ahol megfelelő támogatást kapnak az új módszerek a biztosítótól, már csaknem kizárólag a modern vénasebészeti módszereket alkalmazzák! Rádiófrekvenciás visszérműtét A készülék segítségével a mikrohullámot használjuk fel a kezelésre, amely magas frekvenciájú energia segítségével hőhatást fejt ki az erekre: az úgynevezett termokoaguláció révén hat.
Lézeres visszérműtét A magas hullámhosszon a lézersugár energiája a szöveteket alkotó vízmolekulákban nyelődik el, azokat felmelegítve hat a célterületen. A mechanikus és kémiai hatás együtt eredményezi a visszérkezelő sebész véna elzáródását, ugyanolyan hatékonysággal, mint az endotermális ablációk esetében. Meghatározzuk a VenaSeal kezelés visszérkezelő sebész, majd eddig a pontig vezetjük a katétert.
Előkészítjük és felszívjuk a ragasztót, majd feltöltjük a katétert is a ragasztó anyaggal.
A teljes biztonság érdekében a ragasztás a beömléstől számított 5 cm-rel kezdődik, 3 cm-es szakaszokon fél percig tart a polimerizálódás. A műtétet követően kompressziós harisnya, rugalmas pólya viselése nem szükséges, a beteg azonnal visszatérhet a normál aktivitáshoz.